Dzień Kobiet w Domu Sąsiedzkim

Napisano dnia: 21 marca, 2019

Z nimi źle, bez nich jeszcze gorzej, jak mawiał klasyk. Mowa oczywiście o kobietach. Jak wiadomo, od wielu, wielu lat obchodzą one swoje święto 8 marca. Jedni twierdzą, że to relikt minionej epoki inni, że to przyzwoity i miły zwyczaj, a prawdą jest, że to już tradycja i większość Pań chce i obchodzi to swoje święto, a panowie starają się im je umilić na wszelkie sposoby. Nasze seniorki również świętowały w Domu Sąsiedzkim Na Osieku przy ulicy Stajennej 3.

To sobotnie popołudnie było pełne humoru i zabawy. Wszystko za sprawą kabaretu Retrospekcja, który wystąpił przede wszystkim dla kobiet, ale i panowie byli mile widziani. Artyści zaśpiewali i zaprezentowali kilka zabawnych skeczy. Jedne z nich były lekkie, inne mocniejsze, skecze, dowcipy i żarty rozbawiły nasze panie.

Nie zabrakło też żartu politycznego, w którym to włoski dyplomata opowiada o politycznej sytuacji naszego pięknego kraju. Ale każdy dobry kabaret z polityków pożartować lubi i umie, nie bacząc na to, z której strony sceny politycznej się wywodzą i czy rządzą, czy też chcieliby to robić, ale póki co, musi im wystarczyć patrzenie władzy na ręce.

Było bardzo wesoło i sympatycznie, jak zawsze zresztą w naszym Domu Sąsiedzkim. Tu panuje miła, przyjazna, wręcz rodzinna atmosfera. Tak więc i tym razem nie mogło być inaczej.

Andrzej Kwiatkowski