Wernisaż i wystawa malarstwa pt; „Krajobrazy wewnętrzne”

Napisano dnia: 21 marca, 2018

Bezchmurne niebo i miasto skąpane w promieniach słońca choć temperatura jeszcze mocno zimowa  to w to poniedziałkowe popołudnie warto było wybrać się na spacer i jeśli chłód zaczął dawać się we znaki można było zajść do Domu Sąsiedzkiego Na Osieku gdzie od 15:30 odbywał się wernisaż prac malarskich pt; „Krajobrazy wewnętrzne” .

Autorki prac Małgorzata Walczyńska, Jolanta Dekowska i Regina Łoginowa uczestniczki warsztatów twórczych prowadzonych przez artystę plastyka Stanisława Olesiejuka obdarowane zostały kwiatami, a później były gratulacje i oglądanie dzieł.

Ja oczywiście szukałem czegoś nieoczywistego, czegoś co dla każdego mogło być zupełnie inną rzeczą i mogło wywołać zupełnie inne skojarzenia, dlatego też najdłużej zatrzymałem sie przy obrazach abstrakcyjnych pani Małgorzaty Walczyńskiej. Gra kolorów i światła w tych obrazach sprawia, że nawet coś, co na pierwszy rzut oka jest oczywiste. może przerodzić się w coś zupełnie innego niż jeszcze przed momentem.

Obrazy pani Jolanty były równie piękne, przedstawiały różne krajobrazy. Patrząc na nie można było powędrować w te miejsca i poczuć się jak w rajskiej krainie, a może zobaczyć tę krainę oczami autorki prac.

Pani Regina natomiast zabrała mnie w podróż pełną wspomnień  za sprawą swoich 4 prac, które szczególnie przykuły moją uwagę. Patrząc na nie też powróciłem w miejsca, które są gdzieś we wspomnieniach, a których już nie ma. Artystka mieszkała w Kazachstanie i przedstawiła na tych pracach swoje wspomnienia z ważnych dla niej i bliskich jej miejsc. To był udany i bardzo inspirujący spacer. Dzięki sztuce każdy mógł odkryć coś dla siebie, przywrócić wspomnienia, obudzić  pozytywne  uczucia i emocje .

Andrzej Kwiatkowski