Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień’. KONKURS

Napisano dnia: 27 kwietnia, 2016

 

13100959_487529964783224_353128557983602125_n

28 kwietnia (czwartek), w godz. 10:00-13:00 – odbędzie się kolejne, comiesięczne spotkanie z cyklu
Tym razem seniorzy gdańscy spotykają się pod hasłem ‚Witaj majowa jutrzenko’ w siedzibie Klubu Samopomocy Śródmieście przy ul. Stajennej 3. Gospodarzem wydarzenia będzie Fundacja Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych FORUM. Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości życia najstarszych gdańszczan, aktywizacja, nawiązanie lub odbudowa więzi społecznych oraz edukacja w zakresie bezpieczeństwa finansowego, praw i przywilejów seniorów. Spotkania odbywają się raz w miesiącu i mają charakter otwarty. Udział w projekcie jest bezpłatny >>> http://mopr.gda.pl/961-witaj-majowa-jutrzenko Dziękuję partnerom wydarzenia: #MOPRGDN W-ŁącznikSPIR Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji,Fundacja Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych FORUMGdańska Spółdzielnia SocjalnaPomorska Policja.

 

KONKURS

 II PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI AMATORÓW Z GDAŃSKA I METROPOLII GDAŃSKIEJ

„ MÓJ GDAŃSK”  zadanie dofinansowane z Biura Prezydenta Miasta Gdańska jest adresowane do starszych wiekiem  malarzy amatorów z Gdańska i Metropolii Gdańskiej .                                                                                                  II Przegląd Malarstwa  tematycznie wiążemy z obchodami Święta Miasta w dniach 28 –29.05.2016 dlatego wybierając tematykę prac malarskich Przeglądu wiążemy ją z uosobieniem Gdańska  jako kogoś bliskiego lub własnego jest to  też okazja do zbudowania  nieco świątecznej atmosfery, będąc małym hołdem osób starszych  dla Miasta z okazji jego Święta.

 

ZASADY KONKURSU;

Jury  wyłoni do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Laureatów Przeglądu. Nagrodą dla wszystkich autorów będzie wystawa i zamieszczenie po jednej  pracy konkursowej  w pamiątkowym  folderze  dokumentującym  rezultaty zadania i dowartościowującym twórczą aktywność .Będzie on  też zachętą wskazującą innym twórcom  możliwość  przeżycia sukcesu  i przesłanką do rozwoju zainteresowań plastycznych.

Prace  malarskie wykonane w dowolnej technice i formacie, bez wad prawnych, złożyć można w dni powszednie  w godz.12- 15 do dnia 16 maja br w biurze Fundacji  FORUM  ul.Za Murami  (wjazd  z Ogarnej w ul. Słodowników i 20 metrów za Cukiernią W-Z .) Prace muszą być opisane na odwrocie i przygotowane do ekspozycji .

 

NAGRODY W KONKURSIE;

Laureaci II Przeglądu decyzją Jury otrzymają Dyplomy i Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska ; pula nagród wynosi 3600zł. Decyzja Jury jest ostateczna

Wszyscy uczestnicy przeglądu ;

  • wernisaż w ramach Dni Gdańska 27- 29 maja 2016 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 ul. Hallera 16/18
  • wystawy czasowe ; 31.05 – 15.06 Galeria na Osieku Dom Sąsiedzki  ul. Stajenna 3 oraz  19 – 30.06 Muzeum Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk
  • Pamiątkowy albumik z zamieszczoną pracą konkursową każdego uczestnika Przeglądu jako rezultat zadania

Dodatkowe szczegółowe informacje lub umówienie się na korektę u artysty plastyka oraz dostarczenie prac konkursowych ;

e-mail; biuro-forum@wp.pl

telefonicznie ; 58/ 765 19 76 ; 503 660 681

 

Serdecznie zapraszam do udziału i pozdrawiam

Anna Staruszkiewicz

Prezes Fundacji Forum